Category: Tech-News

DOCSIS 3.1 sjell internet me shpejtësi 10Gbps për rrjetet kabllore dhe konsumatorët

Versioni i parë i DOCSIS 3.1 u prezantua në 2013-ën dhe ofronte shpejtësi shkarkimi...

Pse duhet të përdorni Messenger Lite në vend të Messenger?

Messenger Lite është i disponueshëm në Android dhe dizajnuar për zona me internet 2G...

Qytetarët Amerikanë mund të porositin ushqim nga rrjeti social Facebook

Në postimin në blog, Facebook njoftoi bashkëpunimin me EatStreet, Delivery.com, DoorDash dhe Olo. Ditën...

Facebook prezantoi pajisjen e re të realitetit virtual, Oculus Go

Pajisja ka ekran super të shpejtë WQHD LCD dhe audio hapësinore. Ajo do të...

Zbulohet flagshipi më i ri Android, Nokia 9 me ekran 5.5 inç dhe Snapdragon 835

Gjithashtu mund të shikoni lehtësisht një skaner të shenjave të gishtërinjve në pjesën e...

Deutsche Telekom instalon antenat e para 5G në Evropë

Transmetimi ekstremisht i shpejtë i të dhënave dhe reagimi i rrjetit në kohë shumë...

Google rikthen komunikimin celular në Porto Riko përmes balonave

Edhe Elon Musk ka premtuar për Porto Rikon bateri të cilat do të rikthejnë...

WhatsApp prezantoi një set të ri emoji në Android

Një disponueshmëri më e gjërë do të ofrohet në javët dhe muajt në vijim....

500 milion kompjutera po përdoren për të prodhuar monedha virtuale

CoinHive dhe JSEcoin janë dy prej skripteve më popullore që po përdoren nga komunitetet...

Samsung kalon me sukses tragjedinë e Galaxy Note 7-ës

Në shtator të vitit të kaluar fitimi i kompanisë mori një goditje të rëndë...

to top