Category: Tech-News

Huawei parakalon Apple në 2018 si prodhuesi i dytë më i madh në botë i telefonëve thonë analistët

Ky procesor përpunon funksionet e inteligjencës artificiale tek vetë pajisja dhe jo përmes cloud...

Adobe ngre alarmin, hakerat por shfrytëzojnë një problem sigurie në Flash

Adobe tha se kishte publikuar ditën e sotme një përditësim sigurie për të adresuar...

Çfarë ndodh në internet vetëm në 1 minutë?

Krijuar nga Lori Lewis dhe Chadd Callahan nga Cumulus Media, grafiku tregon shtrirjen e...

JPMorgan blen startupin fintech WePay

Softueri i WePay përdoret nga GoFundMe, FreshBooks dhe Constant Contact. JPMorgan lajmëroi se kishte...

Qualcomm kryen testin e parë të 5G-së nga një pajisje mobile

Testimi u krye me një model X50 5G i prezantuar një vit më parë...

WhatsApp sjell shpërndarjen live të vendodhjes në Android dhe iOS

Ajo do të jetë e disponueshme në Android dhe iOS dhe mund të aksesohet...

Parrot Security

Parrot Security Security GNU/Linux distribution designed with cloud pentesting and IoT security in mind....

Ja sesi të mësoni kohën kur është lexuar mesazhi që keni dërguar në WhatsApp

Për të gjetur momentin kur është lexuar një mesazh në WhatsApp ndiqni këto udhëzime...

We Heart It konfirmon një sulm kibernetik ku janë prekur 8 milion llogari

Shërbimi në fjalë ndihmon përdoruesit të gjejnë dhe ruajnë imazhe rreth tematikave që pëlqejnë...

Facebook blen aplikacionin e komplimenteve anonime “tbh”

Për fat të mirë të gjitha pyetjet janë pozitive ndryshe nga Yik Yak dhe...

to top