Category: Tech-News

AOL Instant Messenger mbyllet pas 20 vitesh

Në Mars të këtij AOL shkëputi mbështetjen për klientët e palëve të treta. Kjo...

Samsung pritet të prezantojë Bixby 2.0 javën e ardhshme

Edhe pasi mori komponentin e gjuhës angleze, Bixby ende nuk ofron funksionet kritike që...

Twitter do të ofrojë një buton dedikuar ruajtjes së cicërimave

Ekzistojnë disa mënyra sesi përdoruesit mund të ruajnë privatisht cicërimat për ti lexuar më...

Specifikat e harduerit të BlackBerry Motion: Trup metalik dhe ekran 5.5 inç Full HD

Edhe pse prisnim diçka më të fuqishme, specifikat e BlackBerry Motion janë të ngjashme...

Galaxy Tab Active 2 me ekran 8 inç dhe bateri 4,450 mAh është tableti i radhës i Samsung

Galaxy Tab Active 2 me emrin e koduar SM-T390 i dedikohet konsumatorëve korporativë. Në...

Panasonic ofron internet LTE në 180 shtete me shërbimin P.180

Ky shërbim është i disponueshëm në thuajse çdo cep të globalit pa asnjë pengesë...

Chrome 62 më shumë paralajmërime për sajtet HTTP

Ndërsa Chrome përditësohet rregullisht, zhvilluesit duhet të sigurohen se po përfitojnë nga avantazhet më...

Netflix shton 5.3 milion abonentë të rinj në tre mujorin e fundit

Kompania planifikon të investojë 7 deri në 8 miliard dollar vitin e ardhshëm për...

LG do të ndërtojë fabrikën më të madhe të baterive për makinat elektrike në Evropë

Sipas Musk, fabrika e tij e cila është shumë larg kapaciteteve maksimale aktualisht prodhon...

Zbulohet një problem kritik në sigurinë e rrjeteve Wi-Fi

Exploit-i i cili u raportua nga ArsTechnica, shfrytëzon disa dobësi në menaxhimin e protokollit...

to top