Category: Tech-News

Cili është momenti i duhur për të publikuar ne rrjetet sociale?

Media sociale është një pjesë e pandashme e jetëve tona. Që nga përdorimi personal...

WhatsApp sjell shpërndarjen live të vendodhjes në Android dhe iOS

Ajo do të jetë e disponueshme në Android dhe iOS dhe mund të aksesohet...

Një sulm kibernetik goditi të Marten një aeroport dhe metrotë në Ukrainë

Policia kibernetike dhe Ministria e Transportit tha ditën e Marte se sulmi nuk ishte...

Linkedin lançoi Audience Network, zgjeron reklamimin në uebsajtet dhe aplikacionet e palëve të treta

Megjithatë kompania ka shprehur interes së fundi për platforma mobile dhe reklamat autoktone. Linkedin...

Ja sesi të ndiqni live prezantimin e Google Pixel 2

Ai që do të marrë vëmendjen e të gjithëve është telefon flagship Android, Pixel...

WhatsApp së shpejti me një shërbim për transferimin e parave

WhatsApp, platforma e komunikimit me 1 miliard përdorues, është duke testuar transfertat përmes sistemit...

Butoni “Try Now” në Play Store identifikon aplikacionet e çastit

Në terësi kjo arrihet duke shfrytëzuar hapësira të ndryshme brenda aplikacionit njëlloj sikur të...

Shpejtësia e internetit, Shqipëria e fundit në rajon

Një raporti i mëparshëm i kryer nga veleunomad.com, e nxjerr Shqipërinë të parafundit në...

Facebook Messenger dërgon para përmes PayPal

Lajmi i ditës së sotme zgjeron funksionalitetet e një aplikacioni të përdorur nga 1.3...

Huawei prezanton vitin e ardhshëm një telefon me ekran që paloset

Edhe pse puna ka filluar telefoni nuk është ende gati ndërsa Yu premtoi se...

to top