Category: Apple

Apple fillon hetimet ndaj baterive që fryhen në iPhone 8 Plus

Apple konfirmoi se ishte në dijeni të ngjarjeve dhe ishte duke hetuar shkakun e...

Apple konfirmon një dizajn të ri radikal të iPhone

Dhe sikur të mos mjaftonte, Apple publikisht aplikoi për disa patenta të cilat janë...

Google Pixel 2 & Pixel 2 XL: një sfidë e vërtetë për Apple dhe iPhone

Prej 10 vitesh telefonë inteligjentë, pjesa më e madhe e prodhuesve vetëm se kopjonin...

Pixelbook është laptopi i parë 2n1 i Google për masat

Duke qenë se Pixelbook funksionon me aplikacionet Android, përballja me prodhuesit e shquar të...

Microsoft sjell shfletuesin Edge në Android dhe iOS

Vlen të theksohet se Microsoft nuk ka për të sjellë motorin e tij të...

Google Duo tashmë pjesë integrale e telefonëve Android

Është një prej shumë aplikacioneve të komunikimit të Google si Android Messages, Allo, Duo,...

Google “blen” Apple për 9 miliard dollar thotë një bursë Amerikane

Google do të merrte nën kontroll zyrat qendrore të Apple dhe këto janë detaje...

Të ardhurat kolosale të Google nga reklamimi online

Ky biznes gjeneroi 22.67 miliard dollar gjatë kësaj periudhe duke zënë 87% të të...

Apple publikoi përditësimin iOS 11.0.3 për iPhone dhe iPad

Për fat të mirë me këtë përditësim Apple do të lejojë përdoruesit ti përdorin...

Tim Cook preferon realitetin e shtuar në vend të realitetit virtual

Besoj se realiteti i shtuar përmirëson lidhjen e njeriut me realitetin. Skam qenë asnjëherë...

to top