Category: Apple

Apple Music arrin 30 milion abonentë

Shërbimi i Apple ka arritur në një farë mënyrë të ruajë ritmin e rritjes...

Apple iOS 11 ka filluar të shfaqë probleme

Sakaq iPhone me iOS 11 reziston vetëm për 96 minuta. E thënë ndryshe ritmi...

Edhe Apple ka adresuar Krack, problemin e sigurisë në rrjetet Wi-Fi

Apple nuk është kompania e vetme që ju kundërpërgjigj problemit të sigurisë kaq shpejt....

DxOMark: iPhone 8 dhe 8 Plus kanë kamerat më të mira në botë

Kamerat bëjnë diferencën në situata të zakonshme kur thjesht doni të realizoni një foto...

Apple rrit limitin e shkarkim në App Store mbi valët celulare në 150MB

Apple nuk e ka ndryshuar këtë kufizim që nga 2013-ta kur e rriti nga...

Apple Watch 3 me valë celulare zëvendëson kartën SIM plastike me një dixhitale

Çipi eSIM mund të jetë shumë më i vogël dhe të kryejë të njëjtin...

Ngarkuesi wireless Apple AirPower mbërrin në 2018-ën

AirPower shfrytëzon standartin Qi Wireless me të cilin mund të ngarkojë bateritë e disa...

Apple konfirmon problemet me audion në iPhone 8

Konfirmimi i Apple u raportua fillimisht nga The Verge. Problemi me audion është i...

Shitjet e iPhone 8 shumë më ulëta se të iPhone 7-ës thonë analistët

Ndërsa iPhone 8 kushton të paktën 699 dollar, iPhone 7 fillon nga 549 dollar...

Apple bashkëpunon me LG për ekranin me palosje të iPhone në 2020-ën

Sipas burimeve të sajtit Korean, ky ekran do të marrë vite përpara se të...

to top