Day: November 1, 2017

Fillojnë zyrtarisht porositë e Apple iPhone X

iPhone X fillon nga 1,000 dollar. Po ky është çmimi më i ulët me...

Blerësit e iPhone X duhet të presin të paktën edhe 6 javë

Debutimi i iPhone X vjen disa javë pas prezantimit të iPhone 8 më 22...

Apple: Porositë e iPhone X përtej pritshmërive

Uebsajti i kompanisë thotë se dërgesat do të marrin 5-6 javë nga dita e...

Apple largon një inxhinier nga puna pasi vajza e tij publikoi një video të iPhone X

Apple ka larguar nga puna një inxhinier pasi e bija e tij kishte publikuar...

Apple largon komponentët e Qualcomm nga iPhone dhe iPad

Të Hënen Wall Street Journal raportoi se Apple mund të braktisë çipet e Qualcomm....

Apple publikoi iOS 11.1, përditësimin e parë madhor në iOS 11

Natyrisht rregullimet e gabimeve dhe përmirësimet e performancës dhe eksperiencës vizuale janë pjesë e...

Të ardhurat më të larta i kishte Amazon

Të ardhurat më të larta i kishte Amazon, me 43.7 miliard dollar, një rritje...

Microsoft pajis Surface Pro me rrjet LTE Advanced

Microsoft thotë se LTE Advanced do të përfaqësohet nga një modem Cat 9 dhe...

Microsoft shuan shërbimin me pagesë të postës elektronike Outlook.com Premium

Lajmi i keq është se përdoruesit nuk do të përfitojnë më nga ky shërbim...

to top