Day: October 15, 2017

Ja sesi të blini nga Microsoft duke përdorur Bitcoin

Është e vërtetë që Microsoft pranon Bitcoin për të blerë produkte dhe shërbime nga...

Një muaj nga zyrtarizimi, Android 8.0 Oreo arrin adoptim vetëm 0.2%

Rënditja është kjo: Marshmallow, Lollipop, Nougat, KitKat, Jelly Bean, ICS, Gingerbread dhe Oreo. Një...

Google Allo Web i disponueshëm në iOS, Firefox dhe Opera krahas Chrome dhe Android

Ishte shefi i produktit Allo që lajmëroi ekspansionin e mbështetjes në iOS, Firefox dhe...

Microsoft integron Cortanan në Skype

Gjithashtu mund të filloni një bisedë private me Cortana si një mënyrë për të...

DOCSIS 3.1 sjell internet me shpejtësi 10Gbps për rrjetet kabllore dhe konsumatorët

Versioni i parë i DOCSIS 3.1 u prezantua në 2013-ën dhe ofronte shpejtësi shkarkimi...

Pse duhet të përdorni Messenger Lite në vend të Messenger?

Messenger Lite është i disponueshëm në Android dhe dizajnuar për zona me internet 2G...

Qytetarët Amerikanë mund të porositin ushqim nga rrjeti social Facebook

Në postimin në blog, Facebook njoftoi bashkëpunimin me EatStreet, Delivery.com, DoorDash dhe Olo. Ditën...

Facebook prezantoi pajisjen e re të realitetit virtual, Oculus Go

Pajisja ka ekran super të shpejtë WQHD LCD dhe audio hapësinore. Ajo do të...

Zbulohet flagshipi më i ri Android, Nokia 9 me ekran 5.5 inç dhe Snapdragon 835

Gjithashtu mund të shikoni lehtësisht një skaner të shenjave të gishtërinjve në pjesën e...

Deutsche Telekom instalon antenat e para 5G në Evropë

Transmetimi ekstremisht i shpejtë i të dhënave dhe reagimi i rrjetit në kohë shumë...

to top